Projekt Ambasádorská škola Európskeho parlamentu na SOŠ HSaO

Demokracia a EÚ- význam pre kvalitu života

život v demokracii a kvalita nášho života

protesty a pochody proti korupcii, Zaslušné Slovensko, pohli nielen našou krajinou, ale celou Európou. Vnímať, že žiť v demokracii znamená žiť zodpovedne, znamená uznávať a presadzovať hodnoty- ako sú sloboda, rozmanitosť, rešpekt, spravodlivosť. Demokracia nie sú rozhodnutia Bruselu, ale naše každodenné rozhodnutia ako budeme a chceme žiť. O týchto témach diskutovali žiaci I.Z a III.Ma s riaditeľom spoločnosti INECO. Zaujali nás štatistické údaje, fakty z prieskumov verejnej mienky, boli pre nás možnosťou porovnať si ako chápeme život v demokracii my. Ako vnímame možnosť žiť a pracovať v mieri, v pokoji, bez diktatúry, čo môžeme urobiť my v budúcnosti? Je to o nás,  nesmieme zabudnúť na krutú daň, ktorú sme už v Európe zaplatili v 20. storočí, je to pre nás a nami.