Projekt Ambasádorská škola Európskeho parlamentu na SOŠ HSaO

Návšteva múzea holocaustu v Seredi

exkurzia I.R a I.MB v Seredi

57 transportov odišlo zo serede do koncentračých vyhladzovacích táborov smrti. Pracovný tábor, neskôr koncentračný tábor v Seredi bol postavený pre 3000 židov. Umiestených bolo viac ako 4000. Silné vcýpovede pána Juraja Fursta, preživšieho tento tábor potvrdili exponáty múzea. Videli sme dôkazy o tom, že za každého odvezeného Žida zaplatil Slovenský štát Nemecku 500 arijských teda zhruba 6-7000 eur, nie iný štát, ale naozaj náš Slovenský štát... Od roku 1942 za 5 rokov bolo deportovaných napríklad 355 vzdelancov, 815 000 roľníkov, 128 000 úradníkov, 6000 učiteľov, 40000 kňazov..... Ako ešte dokážeme uveriť, že Tiso o týchto zverstvách nevedel? Že holocaust na Slovensku neexistoval????

Dôležité je, že ak nerešpektujeme faky o minulosti, budeme nútení minulosť prežiť na vlastnej koži.. Nedovoľme to!

žiaci a žiačky I.R a I.MB tried