Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu

Prihlásenie
Hlavná stránka Novinky Blog Žiakom a rodičom Súťaže O škole Kontakt Facebook Bazén Ochrana osobných údajov Elektronická prihláška
 • Slávnostný obed k 45. výročiu

  Aspoň pár fotografiami sa ešte vrátime k slávnostnému obedu pri príležitosti 45 výročia založenia našej školy, slávnostné menu pripravili skvelí gruzínski kuchári pod vedením Manuela

 • Dni Gruzínskej kuchyne #4

  Posledné tohtotýždňové menu od našich šikovných priateľov z Gruzínska je pripravené na zajtra a je zložené z: Mushroom Soup, Kebab (Georgian cutlet) with tomato sauce and potato garnish, Honey cakeMushroom Soup, Kebab (Georgian cutlet) with tomato sauce and potato garnish, Honey cake

 • Dni Gruzínskej kuchyne #3

  V rámci zajtrajšieho slávnostného obeda (ale aj ako menu pre stravníkov) sa môžete tešiť na: KHACHAPURI, Beetroot PKHALI, polievku KHARCHO, hlavný chod SHKMERULI a ako dezert sa bude podávať Baked pumpkin

 • Dni Gruzínskej huchyne #2

  Ešte nemáte objednaný obed na zajtra? Tu je špeciálna Gruzínska ponuka s poradovým číslom 3:

  Polievka Khinkali, hlavné jedlo Beans, dezert

 • Dni Gruzínskej kuchyne #1

  S novým školským rokom si pripomíname aj 45. výročie založenia našej školy. Pri tejto príležitosti nám, prišli úvod školského roka spestriť žiaci a pedagógovia našej partnerskej školy z Gruzínskeho Tbilisi.

  Dnes ste mohli v jedálni ochutnať polievku CHIKHITMA, hlavné jedlo PORK STEW a dezert SWEET CUL PILAFI.

  Využite šancu a spoznajte nové jedlá pre nás isto exotickej kuchyne. Ak ešte nemáte objednané zajtrajšie menu pozostáva Cold sour milk soup,  Fish with cherry sauce  a Mousse of FELAMUSHI...


 • Školský rok 2022/23 otvorený...

  „Vzdelanie nie je len o chodení do školy, ale aj o rozširovaní svojich vedomosti“.

  Nech školský rok 2022/2023 je ďalším úspešným rokom našej školy. Pričiňme sa o to všetci. Dokážme svojou zodpovednosťou, poctivou a kvalitnou prácou sebe aj verejnosti, že Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9 v Bratislave má svoj kredit a nepopierateľnú vysokú kvalitu.

 • OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

  na SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9, BRATISLAVA sa uskutoční:
  5. SEPTEMBRA 2022 o 9.00 hod.
  ZRAZ  VŠETKÝCH ŽIAKOV A PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV ŠKOLY je o 8.45 hod. pod balkónom budovy Školského internátu.

  V rovnaký deň sa uskutoční aj povinné školenie BOZP a budú vydané preukazy ISIC. Aby Vám mohol byť preukaz ISIC vydaný, nezabudnite si priniesť fotografiu :).

  Žiaci prvých ročníkov si prevezmú pracovné oblečenie (nezabudnite si vhodný obal).

 • "Nefunkčnosť" aplikácie EduPage

  Ak ste zaznamenali problémy s prihlásením sa do aplikácie EduPage, na mobilnom zariadení, nerobíte žiadnu chybu. Systém ešte nebol prevedený do nového školského roka. Stane sa tak až po ukončení komisionálnych skúšok, v priebehu nasledujúceho víkendu. Od 30. 8. by mala aplikácia opäť poskytovať plnú funkčnosť.

  Dovtedy použite prístup prostredníctvom webového prehliadača.

 • Návrat k medzinárodnej súťaži #2

  Včera ste si mohli pozrieť TV spot z medzinárodnej súťaže, dnes tu máme ďalšie video... 

  Prehranie si spustíte kliko na tento text

 • Návrat k medzinárodnej súťaži

  V návale koncoročných písomiek, skúšania a ďalších povinností Vám isto dobre padne krátke ohliadnutie sa za nedávno skončeným 16. ročníkom medzinárodnej súťaže. 

 • Praktická časť maturít

  Vážené pani predsedníčky, hostia, rodičia a kolegovia.

  Vitejte na SOŠ HSaO pri príležitosti konania PČOZ MS2022, ktorú dnes v podobe slávnostnej večere absolvujú maturanti z tried: IV .MA, IV. MB a V. MB.

 • Jarné upratovanie

  Jarné upratovanie areálu školy tentoraz zorganizovali študenti školského internátu. A šlo im to pekne od ruky! SUPER! Kto sa pridá nabudúce?

 • Prváci v divadle

  Dňa 4.5.2022 sa naši žiaci prvých ročníkov zúčastnili divadelného predstavenia „Plešatá speváčka“. Predstavenie patrí do obdobia absurdnej drámy, ktorá poukazuje na protiklady, ktoré sú vždy prítomné v našich životoch. Ionesco týmto dielom chcel naznačiť nepochopenie medzi partnermi v manželstve.

  Po divadelnom predstavení nasledovala prehliadka Prezidentskej záhrady a centra Bratislavy.

 • Cena sv. Gorazda

  V piatok 29.4.2022 sa po zrušení pandemických opatrení uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien sv. Gorazda. Sme hrdní na skutočnosť, že medzi desiatimi ocenenými stredoškolákmi bola "naša Nasťa".  
  Ešte raz gratulujeme a pridávame aj fotografie. 

 • Vyhodnotenie Dňa narcisov

  Po dvojročnej prestávke sme sa opäť zapojili do verejnej zbierky Dňa narcisov. V aktuálnom 26. ročníku našu školu zastupovali tri skupinky žiakov s pedagogickým dozorom, ktorý zabezpečili pracovníci CVČ a školského internátu. V zbierke sa im podarilo vyzbierať úctyhodných 2.035,97€!!! 


  Všetkým ešte raz ĎAKUJEME

 • Deň narcisov

  Vážení kolegovia, rodičia a žiaci,

  28. apríla (štvrtok) sa koná Deň narcisov. Naša škola opäť nadviaže na túto tradíciu a aktívne sa do zbierky zapojí. Počas dňa bude chodiť po škole skupinka žiakov s pokladničkou, do ktorej môžete dobrovoľne prispieť. Ak sa rozhodnete prispieť na podporu tejto zbierky, vopred všetkým ĎAKUJEME.

  Narcis je symbolom podpory a spolupatričnosti už 26 rokov. Príspevok do zbierky je dobrovoľný, v ľubovoľnej sume. 

  Do 6.5. je možné podporiť zbierku zaslaním SMS na 848 v hodnote 3,- Eurá.

 • Veľkonočné prázdniny

  Od zajtra do utorka 19. apríla 2022 (vrátane) si môžeme užiť Veľkonočné prázdniny. 

  Vedenie SOŠ HSaO a odborvé oerganizácie Vám pri tejto prílkežitosti prajú príjemé prežitie Veľkonočných sviatkov. 

  V škole sa opäť uvidíme v stredu 20. apríla 2022, vyučovanie prebieha podľa riadneho rozvrhu. 

 • Potrebujete doplniť kvalifikáciu?

  Ak Vám chýba výučný list v odbore cukrár (2964 H 00), alebo kuchár (6445 H 00), v školskom roku 2022/2023 Vám ponúkame riešenie. Kvalifikáciu v týchto odboroch si môžete doplniť u nás v skrátenej externej forme štúdia v dĺže 2 roky.

   

 • Slávnostný obed ku dňu učiteľov

  „Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby priložili ruku k činu“ (J. A. Komenský)

  Slávnostný obed pri príležitosti "Dňa učiteľov" na našej škole, ktorým nás previedla naša p. riaditeľka Ing. Mária Katreniaková. Slávnostný obed sa uskutočnil aj za účasti kolegov zo Strednej odbornej školy dopravnej pod vedením p. riaditeľa Ing. Martina Zátkalíka, PhD.

 • Deň učiteľov

  Vážené kolegyne, kolegovia!

  Vážení učitelia, MOV, vychovávatelia, vedenie a odborové organizácie SOŠ HSaO Na pántoch 9, Vám pri príležitosti Dňa učiteľov ďakujú za každodenne vynakladané úsilie pri našom spoločnom poslaní - príprave žiakov na ich budúce povolenie. Prajeme Vám, aby ste si aj naďalej zachovali svoje nasadenie, ľudský prístup a nadhľad pri napĺňaní tohoto ušľachtilého poslania.

   

  Ing. Mária Katreniaková, riaditeľka SOŠ HSaO

  https://cloud6.edupage.org/cloud/Komensky.jpg?z%3AFY1XP%2FCTA3xz7E51lKo0TjDfuhEIkb2m%2FlKkil%2FSoPVPH116RFmGfeAyTg%2BQ10DU

strana: