Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu

Prihlásenie
Hlavná stránka Novinky Blog Žiakom a rodičom Súťaže O škole Kontakt Facebook Bazén Ochrana osobných údajov Elektronická prihláška
 • Preukazovanie sa negatívnym testom pri vstupe do školy

  Neplatí od 3. mája 2021

  V nadväznosti na rozhodnutie UVZ zo dňa 28.4.2021, ktorá nájdete na tomto odkaze: https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/vyhlaska_197.pdf  (zverejnené včera večer) budeme aktuálne postupovať podľa troch scenárov: 

  1. Žiaci školy. 
  Môžu s účinnosťou od dnes žiaci školy vstúpiť do jej priestorov bez nutnosti preukázať sa negatívnym výsledkom testu, alebo potvrdením výnimky z testovania, pokiaľ sa škola nachádza v okrese, ktorý je v lepšom ako „čiernom“ stupni COVID-automatu. 

  2. Zamestnanci školy. 
  Od 29. apríla "fungujú" v rovnakom režime ako všetci ostatní zamestnanci, teda podľa COVID automatu. Aktuálne je potrebný najviac 7 dní starý test bez ohľadu na farbu okresu. Alebo príslušná výnimka z testovania. 

  3. Uchádzači, ktorí prídu na prijímacie pohovory.
  Sa musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, alebo príslušnou výnimkou. Nakoľko nie sú žiakmi školy do ktorej na tento účel vstupujú :(

 • Pesto z medvedieho cesnaku

  Medvedí cesnak je zdravá a chutná bylinka s výrazne cesnakovou chuťou, ktorú si môžete jednoducho nazbierať v lese. Rastie na veľkej časti územia Slovenska a prináša veľa benefitov pre naše zdravie - lieči bolesť hlavy, poruchu trávenia a vylučovania, vysoký krvný tlak, vysokú hladinu cholesterolu, kašeľ, posilňuje imunitu, zlepšuje prietok krvi, má detoxikačné a protizápalové účinky...

  Pripravte si z tejto zázračnej bylinky lahodné pesto, ktorého príprava vám zaberie iba pár minút a nájde si široké využitie vo vašej kuchyni.

  Zdroj videa je aj tentoraz školský Youtube kanál: PodTy NaPanty!

  Ak ešte stále nieste odberateľmi, tak šup, šup...

 • Prianie ku dňu učiteľov

  Vážené kolegyne, kolegovia!

  Rok sa stretol s rokom a v historickom kalendári vidíme pri dátume 28. marca 2021 poznámku - narodil sa Ján Amos Komenský – učiteľ národov. Uctiť si velikánov ducha, inšpiratívnych aj pre dnešok sa dá nielen pompéznymi gestami, ale aj  častejšou virtuálnou komunikáciou s nimi.

  Pretože sme na našej škole zostali verní tradícií – tento deň je pre nás sviatkom – sviatkom všetkých pedagogických pracovníkov – učiteľov, MOV, vychovávateľov a súčasne našich školských spolupracovníkov.

  Vo svojej podstate je symbolické, že sa k odkazu učiteľa národov Jána Amosa Komenského vraciame neustále, teda aj dnes v 3. tisícročí.

  Základom jeho učiteľského majstrovstva, predstáv a snažení bol demokratizmus a pedagogický optimizmus. Významné miesto v školskom systéme pripisoval osobnosti učiteľa, keď hovoril:

   „Akú väčšiu službu môžeme preukázať štátu, ako keď učíme, vychovávame, vzdelávame žiakov.“

  Preto mi dovoľte, aby som Vám v mene svojom, ale aj v mene vedenia školy poďakovala za Vašu náročnú a zodpovednú prácu.

  V tomto neľahkom období je potrebné vyjadriť o to väčšie uznanie a oceniť Vašu snahu, elán a zodpovednosť.

   

  Ing. Mária Katreniaková, riaditeľka SOŠ HSaO

 • Týždeň na ODV :)

  Pomaly sa nám končí ďalší pracovný týždeň, tak sme Vám pripravili prehľad aktivít na odbornom výcviku. Kuchárska pratička z III.P.  Pekne chronologicky od pondelka...

  Utorok

  Streda

  Štvrtok

 • Maturita 2020/2021

  Minister školstva vedy výskumu a športu práve oznámil, že:

  - RUŠÍ písomnú formu internej časti maturitnej skúšky,

  - praktická časť maturitnej skúšky a ústna forma internej časti MS budú hodnotené rovnako ako v minulom školskom roku, na základe priemeru známok za celé štúdium,

  Detaily budú upresnené v rozhodnutí ministra.

  Žiaci sa nadaľej zúčastňujú vyučovania. Aby mohli zmaturovať musia úspešne ukončiť posledný ročník štúdia.

 • Kuchári sa vytiahli

  Z minulotýždňového odborného výcviku nám tu ostali ešte fotografie výsledkov práce našich kuchárov.

  Špenátové halušky so syrovou omáčkou a mrkvovou slamou a špagety pomodori s mäsovými guľkami, strúhaným syrom a čerstvou vňaťou...

 • Tretiaci na odbornom výcviku

  DOPLENENÉ o fotografie :)

  Dávno sme sa v škole nevideli... Dnes, ale vďaka obnovenému prezenčnému vyučovaniu odborného výcviku žiakov končiacich ročníkov máte možnosť aspoň nazrieť do školy :) Takto sa dnes snažili tretiaci z učebného odboru kuchár.

  Samozrejme, zdrojom je aj tentoraz školský Youtube kanál: PodTy NaPanty! Ak ešte stále nieste odberateľmi, tak šup, šup...

 • Školy proti COVID-u

  Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu vydalo bulletin komplexnými informáciami o COVID-19, prevencii, opatreniach a očkovaní. Nájdete ho na webstránke ministerstva na tomto odkaze.

 • Pokyny pre končiace ročníky

  V zmyle informácie o obnovení prezenčného vyučovania predmetu ODV pre žiakov končiacich ročníkov s účinnosťou od stredy 10. marca 2021 bola všetkým žiakom zaslaná informácia o časovom harmonograme a náležitostiach, ktoré musia splniť pri vstupe do školy. Nájdete ju v Edupage, alebo aplikácii (červená obálka). Prosím, riaďte sa zaslanými pokynmi.

 • Prianie k MDŽ

  Milá pani riaditeľka, kolegyne a žiačky!

  Tento rok sa po jarných prázdninách nevraciame do školy, ale iba k dištančnému vzdelávaniu, navyše v deň, ktorý je sviatkom všetkých žien. Prijmite teda, aspoň takto elektronicky, symbolický kvet a prianie pevného zdravia, lásky, spokojnosti a radosti zo života.

 • Jarné prázdniny a vyučovanie po nich

  Milí žiaci, zákonní zástupcovia a kolegovia. Od pondelka 1. marca do piatka 5. marca 2021 nás čakajú jarné prázdniny. Budú iné, ako všetky doposiaľ. Prosím, všetci v rámci možností načerpajte sily, hlavne však ostaňte Vy aj Vaši blízki zdraví.

  Napriek tomu, že predpokladať vývoj situácie na dlhšie obdobie je komplikované. Ak sa však epidemiologická situácia v Bratislave výrazne nezhorší s účinnosťou od stredy 10. marca 2021 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov tried III. P, IV. MA, IV. MB (v študijnom odbore 6405 K 00 pracovník marketingu – cestovný ruch) a V. MA výlučne v predmete odborný výcvik. O ďalších podrobnostiach budete informovaní v pondelok 8. marca 2021.

  Všetky ostatné triedy sa naďalej vzdelávajú v dištančnej forme vzdelávania a rovnakou formou prebieha aj teoretické vzdelávanie vo všetkých triedach, ktoré v tomto školskom roku ukončujú vzdelávanie.

  Pre žiakov ktorým je obnovené prezenčné vyučovanie platí, že na vstup do budovy školy sa budú musieť preukázať negatívnym testom nie starším ako 7 dní, v prípade neplnoletých žiakov aj  a čestným prehlásením rodiča. Žiaci, zákonní zástupcovia a zamestnanci SOŠ HSaO Na pántoch 9, môžu na testovanie využiť MOM zriadené v mieste svojho bydliska.

  Vedenie SOŠ HSaO

   

 • Batátové hranolky

  Možno riešite nedeľný obed na poslednú chvíľu a radi by ste sa blysli netradičnou prílohou. Ak nie, tak si odložte tento Tip na moment, keď Vám bude smutno za street foodom :) 

  Samozrejme, zdrojom je aj tentoraz školský Youtube kanál: PodTy NaPanty! Ak ešte stále nieste odberateľmi, tak šup, šup...

 • Pokračujeme v dištančnom vzdelávaní

  So zreteľom na aktuálnu epidemiologickú situáciu, pokračujúce uzatvorenie školských internátov a redukovaný režim mestskej a prímestskej hromadnej dopravy na území BSK, budeme aj v budúcom týždni (od pondelka 22. februára 2021) pokračovať v plnom rozsahu v dištančnom vzdelávaní. Následne nás od 1. marca do 5. marda 2021 čakajú jarné prázdniny.

  O forme vzdelávania po nich budete informovaní správou v priebehu 4. marca 2021.

 • Deň otvorených dverí
 • Aj od 8. februára pokračujeme v dištančnom vzdelávaní

  V nadväznosti na stanovisko regionálneho hygienika zverejnené dnes oznamujeme, že SOŠ HSaO bude aj v nasledujúcom období pokračovať v plnom rozsahu dištančnom vzdelávaní, vrátane tried ukončujúcich v tomto školskom roku štúdium. 

  Kompletné znenie dokumentu vydaného regionálnym hygienikom nájdete na linku.

  Pre tých, ktorým sa ho nechce čítať celé vyberáme podstatnú časť "odporúčam neotvárať všetky školy na území okresov (Bratislava I-V, Malacky, Pezinok a Senec) k plánovanému termínu (od 8. februára 2021), ale sčasovým odkladom minimálne 2 týždňov".

 • ZRUŠENÉ

  S účinnosťou od stredy 10. februára 2021 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov tried III. P, IV. MA, IV. MB (v študijnom odbore 6405 K 00 pracovník marketingu – cestovný ruch) a V. MA výlučne v predmete odborný výcvik. O ďalších podrobnostiach budete informovaní v pondelok 8. februára 2021.

  Všetky ostatné triedy sa naďalej vzdelávajú v dištančnej forme vzdelávania a rovnakou formou prebieha aj teoretické vzdelávanie vo všetkých triedach, ktoré v tomto školskom roku ukončujú vzdelávanie.

  Pre žiakov ktorým je obnovené prezenčné vyučovanie platí, že na vstup do budovy školy sa budú musieť preukázať negatívnym testom nie starším ako 7 dní a čestným prehlásením rodiča.

  Žiaci, zákonní zástupcovia a zamestnanci SOŠ HSaO Na pántoch 9, môžu na testovanie využiť MOM zriadené v mieste svojho bydliska, alebo MOM na Sabinovskej ulici 16 v Bratislave, ktorú na daný účel zriadil úrad BSK. A je k dispozícii od piatka 5. februára 2021 vrátane víkendových dní.

  S ohľadom na skutočnosť, že materiály, podľa ktorých bolo obnovenie vyučovania pripravené ešte podliehajú schváleniu uznesenia vlády SR, ktorá ešte rokuje. Prosím, sledujte stránku školy informáciu budeme aktualizovať v zmysle rozhodnutia vlády.

   

 • Tip na víkend

  Ani dnes sme nezabudli na ranný tip, tentoraz s ohľadom na blížiaci sa víkend je tu recept na "Sedliacke placky".

  Na tento týždeň posledná inšpiratívna položka zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber kanála!

 • Študentské palacinky

  Do tretice všetko dobré, tak dobré ránko! Máme tu ďalšiu inšpiráciu, tentoraz palacinky v študentskej verzii.

  Ďalšou položkou zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber kanála!

 • Otváranie škôl od 8.2.2021

  Roztrhlo sa vrece s otázkami a tak na aktuálnu tému citujeme vyhlásenie ministra školstva vedy výskumu a športu "Žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl, špeciálnych škôl a končiacich ročníkov stredných škôl sa môžu vrátiť k plnohodnotnému prezenčnému vyučovaniu. Tí, ktorí sa rozhodnú školy otvoriť, môžu tak spraviť od 8. februára 2021, a to v súlade s upraveným COVID automatom."

  Rozhodnutie o otvorení školy je závislé na zriaďovateľovi a regionálnom úrade verejného zdravia. Ich vyjadrenie spoznáme v priebehu zajtrajšieho dňa.

 • Vajíčko na strúhanke

  Dobré ránko! Pred virtuálnym zvonením na ďalšie dištančné vzdelávanie možno ešte stihnete parádne raňajky, ak nie tak inšpirácia na niektorý z ďalších dní...

  Po včerajších palacinkách tu máme ďalšiu položku z zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber!  Teda kanála, raňajky zvládnete ako správni žiaci našej školy aj sami :)

strana: